Kimdir

Ben Mehmet Sadık Ünal, 1988 Ankara doğumluyum.Tasarımla tanıştığım ilk anlardan itibaren herzaman daha iyiye ulaşmayı amaçlayan bir yapım vardı. Bu durumu ailemin de bana sağladığı desteğini kullanarak; kendimi geliştirmek için kullandım.Okan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden 2013 Mayıs ayında birincilikle mezun oldum.Okul hayatım boyunca tasarım adına aldığım teorik bilgiyi, gerçek hayatta ve tüm tasarladığım ürünlerde kullanmaya çalıştım.

Tasarladığım ürünlerde belirli konuları kendime kriter aldım:

Yalınlık; Ürünlerimi herzaman sonuç odaklı çalışmasını amaçladım.

Teknik Bilgi; Teknolojiyi ve getirdiklerini kullanmaya çalıştım.

Üretim Kolaylığı; Üretilmesini düşündüğüm tüm ürünlerde aldığım üretim teorik bilgisini kullanmaya özen gösterdim.

Sürdürülebilirlik; Üniversitemizde 5 aylık iki proje ile çevre bilincini tasarım bilgimle birleştirmeye çalıştım.

2012 yılı yaz döneminde Arçelik ve Otokar’da yapmış olduğum stajlar tasarım anlayışımda büyük değişikliklere gitmemi sağladı. Türkiye’deki tasarım anlayışı ve piyasa ihtiyacına göre ürün tasarlamanın anlamını bu firmalarla yaptığım çalışmalarda gördüm.

2013 Ağustos ayında meslek hayatıma Sanat Odasında İçmekan çözümleri ve Fuar Stand tasarımı ile başladım.

Ocak 2014‘de Tübitak destekli bir projede dünya patentine de sahip olan Maru System Design‘da işe başladım ve Mimari çözümler, mekan algısı konusunda tectüre edindim.

Ocak 2015’te 19 yıllık sektör tecrübesi bulunan Medusa Plus’da tasarımcı olarak işe başladım.Ford, Turkcell, Hürrriyet, Ülker gibi sektörünün devi olan firmalara tasarımlar yaptım.

Kasım 2016 itibari ile Topkon Incentive’de Turkcell, Philip Morris, Samsung gibi firmaların sahne, etkinlik, dekor tasarımlarını yapmaktayım.